Ogniwo nie złamało przepisów

Komisja Gier i Dyscypliny wydała orzeczenia w sprawach przeciwko Ogniwu Sopot dotyczących rzekomego przekraczania limitu obcokrajowców w rozgrywkach Ekstraligi Rugby. We wszystkich postępowaniach organ przyznał rację stanowisku mistrzów Polski.

We wrześniu 2021 roku pięć ekstraligowych klubów: Budowlani Lublin, Orkan Sochaczew, Master Pharm Łódź, Juvenia Kraków i Pogoń Siedlce wystąpiło do KGiD z wnioskiem o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec Ogniwa Sopot w związku z zarzutami o przekraczanie limitu obcokrajowców w protokołach meczowych (w przypadkach niektórych spotkań wnioskodawcy doliczyli się nawet ośmiu – czyli trzech ponad limit – takich zawodników). W kwietniu br. kolejny taki wniosek (dotyczący lutowego meczu Ogniwo – Master Pharm) złożył prezes Master Pharm Łódź.

Odpowiednio 10 i 11 czerwca KGiD wydała orzeczenia w sprawach, uznając że Ogniwo Sopot nie popełniło wykroczenia dyscyplinarnego. W swoich decyzjach organ stwierdził brak odpowiedzialności dyscyplinarnej po stronie klubu Ogniwo Sopot i zawodników Romana Zhuka, Oleksandra Czasowskiego oraz Władysława Grabowskiego i umorzył postępowania w sprawach.

Poniżej publikujemy treść obu orzeczeń KGiD.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Share This