Wracamy do gry!

Po czterech miesiącach przerwy do gry wraca Ekstraliga Rugby. Na początek odrobione zostaną jesienne zaległości.

W przypadku Ogniwa do rozegrania pozostają dwie kolejki ligowe (2 i 6), w których rywalami będą Master Pharm Łódź i Lechia Gdańsk. Oba mecze odbędą się w dewa najbliższe weekendy na stadionie im. Edwarda Hodury.

Ekstraligową “wiosnę” zaczniemy rewanżem za finał z ubiegłego roku. Łodzianie, na których przed sezonem spadł cios w postaci zakazu transferowego, notują na tym etapie najsłabszy od lat rezultat – plasują się na szóstej pozycji. Wicemistrzowie Polski wygrali cztery mecze u siebie, ale nadal pozostają bez wyjazdowego zwycięstwa.

Ogniwo, które jesienią uzyskało komplet zwycięstw, zostało zrzucone na czwartą lokatę za sprawą kontrowersyjnej decyzji Komisji Gier i Dyscypliny. Sprawa walkowera trafiła do drugiej instancji, więc klub oczekuje na cofnięcie orzeczenia i powrót do prawidłowej klasyfikacji.

Kolejnym głośnym (choć niekoniecznie pożądanym) tematem był strajk sędziów, jednak na kilka dni przed meczem Kolegium Sędziów ogłosiło obsadę (Reks, Jasiński, Jastrzębski), co sugeruje porozumienie boiskowych rozjemców z władzami polskiego rugby.

Transmisję z meczu przeprowadzi TVP Sport (link), ale jak zawsze zachęcamy kibiców do osobistej wizyty na stadionie mistrzów Polski. Od kilku lat pojedynki z Master Pharm są gwarancję wielkich sportowych emocji.

2. kolejka Ekstraligi Rugby, 27.02.2022r. godz. 14:00

Ogniwo Sopot – Master Pharm Łódź (Reks, Jasiński, Jastrzębski)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Share This