Sopocka masakra piłką do rugby

W pierwszym meczu Pucharu Polski podopieczni Karola Czyż rozgromili na własnym obiekcie Lechię Gdańsk 80:0 (28:0).

Pomimo, że już pierwsza akcja sopocian przyniosła punkty za przyłożenie Mateusza Plichty, otwierający mecz kwadrans gry zwiastował wyrównany bój. Kibiców gości niepokoić mogła “krótka” ławka biało-zielonych, co mogło się zemścić szczególnie w trudnych, upalnych warunkach do gry.

I niestety dla nich z każdą kolejną minutą spełniał się czarny scenariusz dla przyjezdnych z Gdańska. Ogniwo po kilku błędach wyraźnie wchodziło na wysokie obroty i przed przerwą zdobyło kolejne trzy przyłożenia. W grze gospodarzy widać było głód i w akcjach ofensywnych przeważnie udział brało co najmniej kilku zawodników.

Bardzo dobrze w zespół wkomponowali się gracze z RPA, którzy byli aktywni po obu stronach boiskach. Występujący w trzeciej linii młyna AJ Rossouw ok. 60. minuty popisał się świetną dynamiką i zaliczył swoje pierwsze punkty dla Ogniwa. Takim samym wyczynem popisał się wychowanek klubu – Sebastian Szulta, który zaniósł jajo na pole punktowe pięć minut później, zaliczając debiutanckie punkty w koszulce I zespołu.

W końcówce goście wyglądali na zrezygnowanych, nie mieli żadnej odpowiedzi na rozpędzone Ogniwo. Ostatecznie Mistrzowie Polski zwyciężyli 80:0, odnotowując rekordowe zwycięstwo w Świętej Wojnie Trójmiasta.

O awans do finału Pucharu Polski Ogniwo zagra z Arką Gdynia w sobotę, 27 czerwca o godz. 15:00 na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.

Ogniwo Sopot – Lechia Gdańsk 80:0 (28:0) (D. Jastrzębski)

Punkty: Piotrowicz 20 (10Pd), Plichta 15 (3P), Olszewski 10 (2P), Powała-Niedźwiecki 5 (P), Rossouw 5 (P), Zeszutek 5 (P), Czasowski 5 (P), Mrowca 5 (P), Porębski 5 (P), Szulta 5 (P)

OGNIWO: Mokretsov (41′ Kavtaradze), Burek (57′ Zając), Bysewski (41′ Wilczuk), Piotrowski, Graban (50′ Anuszkiewicz), Powała-Niedźwiecki, Rossouw, Zeszutek, Plichta (60′ Szulta), Piotrowicz, Czasowski (50′ Drewczyński), Olszewski, Mrowca (63′ Wołowczyk), Grundlingh, Zhuk (35′ Porębski)

LECHIA: Kacprzak (60′ Gardziewicz), Olszewski, Witoszyński, Lademann (49′ M. Krużycki), Kossakowski, Smoliński, Wieczorkowski (51′ Wojnicz), Płonka, Janeczko, Boczulak, Sajdowski, Wesołowski (43′ Górniewicz), Wójtowicz, Kruszyński, Niespodziany.