Pogoń Awenta – Ogniwo | Zapowiedź meczu

W 5. kolejce Ekstraligi Rugby Ogniwo wystąpi w Siedlcach.

Sytuacja w tabeli: Pogoń Awenta Siedlce niespodziewanie dla wszystkich okupuje dolne rejony tabeli. Po czterech rundach siedlczanie są na przedostatnim miejscu, wyprzedzając tylko beniaminka z Poznania. Ogniwo Sopot po zwycięstwie odniesionym nad Up Fitness Skrą Warszawa po raz pierwszy w rozgrywkach awansowało na pozycję lidera.

O przeciwniku: W ostatnich sezonach Ekstraligi Pogoń Awenta Siedlce regularnie była stawiana w gronie faworytów do zdobycia medalu, a nawet mistrzostwa Polski. W tym okresie dorobek klubu z Mazowsza powiększył się o trzy brązowe medale zdobywane kolejno w latach 2016-2019. O sile Pogoni stanowią obcokrajowcy w osobach Tongijczyków: Patelesio Sili, Isitolo Tuumutooa, Ukraińców Eduarda Vertyletskiego, Konstiantyna Gurilowa, Colina Nyaody z Zimbabwe i Gruzina Davita Chaduneliego. Wiodącymi zawodnikami polskimi są reprezentanci kraju: Adrian Chróściel, Krystian Olejek, Łukasz Korneć i Przemysław Rajewski. Przed startem sezonu nastąpiła zmiana na stanowisku trenera, Andrzeja Kozaka zastąpił Gruzin Giorgi Chubinidze.

Ostatnie mecze: W poprzednim sezonie sopocianie dwukrotnie byli górą. Ogniwo odniosło zdecydowane zwycięstwo jesienią (46:21), a rewanż w Siedlcach był prawdziwym thrillerem, który mistrzowie Polski wygrali 18:17.

Sytuacja kadrowa: W obu drużynach sytuacja jest daleka od optymalnej. W Pogoni brakuje kilku doświadczonych rugbistów, przede wszystkim najlepiej punktującego Przemysława Rajewskiego. Dla Ogniwa dość pechowy był ostatni mecz ligowy, w którym kilku zawodników przedwcześnie opuściło plac gry. Występy Oleksandra Czasowskiego, Wiaana Griebenowa, Romana Zhuka stoją pod znakiem zapytania. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w kadrze Ogniwa znajdzie się kilku zawodników, których do tej pory nie oglądaliśmy w rozgrywkach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Share This