Ogniwo – Budowlani | zapowiedź meczu

W 8. kolejce Ekstraligi Rugby Ogniwo podejmie na własnym boisku zespół Edach Budowlani Lublin.

Sytuacja w tabeli: Drużyna z Lublina spełnia oczekiwania swoich kibiców i po sześciu kolejkach znajduje się na 4. miejscu w Ekstralidze. Po nienajlepszym starcie (dwie porażki: z Orkanem i Skrą), lublinianie osiągnęli dobrą i stabilną formę, notując cztery kolejne zwycięstwa (Pogoń, Lechia, Juvenia, Arka). Ogniwo z 25 punktami na koncie, cały czas utrzymuje pozycję lidera tabeli.

O przeciwniku: W ostatnich sezonach klub z Lublina śmiało stawia na politykę transferową i często sięga po zawodników zza granicy. I są to gracze, którzy zdecydowanie podnoszą poziom gry zespołu. Do zaciągu z Zimbabwe (Dube Panashe, Kazembe Kuziwakwashe, Nyakufaringwa Kudakwashe) dołączyli trzej rugbiści z RPA (James Campbell, Barend Potgieter i Peet Voerster). Jedną z ważniejszych informacji ostatnich tygodni jest powrót po długotrwałej kontuzji kapitana zespołu Piotra Wiśniewskiego. Po stronie ubytków wymienić należy młynarza Royala Mwale, łączników ataku: Dana Tomanka, Smilko Debrenlieva, jak również Sylwestra Gąskę i Wojciecha Brzezickiego, którzy zasilili nasz zespół. Nad płynnym wprowadzeniem zmian kadrowych czuwa nowy trener Hendrik Wentzel (RPA) i trzeba przyznać, że wychodzi mu to całkiem nieźle.

Ostatnie mecze: W sezonie 2020-21 oba mecze odbyły się na wiosnę, a więc zaledwie kilka miesięcy temu. W kwietniu podopieczni Karola Czyża i Marcina Pogorzelskiego wygrali w Sopocie 34:14, a czerwcowe zwycięstwo w Lublinie 26:10 zapewniło sopocianom organizację meczu finałowego.

Sytuacja kadrowa: Po spotkaniu w Krakowie kilku Ogniwiaków zgłosiło urazy, jednak w większości są to dolegliwości, które nie wpłyną na ich udział w jutrzejszym spotkaniu.

Skład sędziowski: Dominik Jastrzębski, Daniel Skonieczny, Monika Macoń

Transmisja: Ogniwo TV

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Share This