Pokaz siły mistrzów

Po bardzo dobrym meczu Ogniwo pokonało silny zespół Edach Budowlani Lublin.

Mecz pierwszej z czwartą drużyną Ekstraligi zapowiadał się bardzo atrakcyjnie. Goście przyjeżdżali na wybrzeże opromienieni serią czterech kolejnych zwycięstw. Mistrzowie Polski od pierwszego gwizdka demonstrowali należyte przygotowanie taktyczne i mentalne. Wynik otworzył w 16. minucie Władysław Grabowski, a w dalszej części pierwszej połowy sopocianie dalej konsekwentnie punktowali przeciwnika. Kolejne przyłożenia zdobyli Robert Olszewski i Dwayne Burrows, ale tuż przed przerwą Budowlani odgryźli się punktami Piotra Skałeckiego. Kopacze trafili wszystkie podwyższenia (w całym meczu Wojciech Piotrowicz popisał się perfekcyjną skutecznością, wykorzystując osiem prób) i po połowie meczu Ogniwo prowadziło 21:7.

W drugiej połowie sopocianie rozkręcili się na dobre i pokazali bardzo szeroki wachlarz akcji ofensywnych. Aż pięciokrotnie oszukali defensywę Budowlanych, a przy okazji zrobili to w znakomitym stylu. Swoje debiutanckie punkty zaliczył Wojciech Brzezicki, który odebrał precyzyjny przekop Wojtka Piotrowicza. Walczący do końca rywale pokazali, że czwarte miejsce nie jest przypadkiem i dwukrotnie sforsowali obronę Ogniwa i przy odrobinie szczęścia mogli zdobyć w Sopocie punkt bonusowy. Na to jednak zabrakło im czasu.

Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, mecz był bardzo widowiskowy i pozwala sopockim kibicom z dużym optymizmem spoglądać na dalsze fazy Ekstraligi Rugby.

Ogniwo Sopot – Edach Budowlani Lublin 56:19 (21:7) (Jastrzębski, Skonieczny, Macoń)

Punkty: Piotrowicz 16 (8Pd), Burrows 10 (2P), Grabowski 5 (P), Olszewski 5 (P), Brzezicki 5 (P), Powała-Niedźwiecki 5 (P), Griebenow 5 (P), Plichta 5 (P)

Żółte kartki: Mokretsov – Jasiński

EDACH: Potgieter, Skałecki (59′ Mazur), Vorster, Jasiński, Rudziński, Musur (65′ Brożek), Wiśniewski (70′ Więckowski), Grabowski, Kazembe, Dube (75′ Panasiuk), Tomaszewski, Węzka, Dec (66′ Ciechoński), Kasprzak

OGNIWO: Fidler (51′ Gąska), Burek (62′ Rau), Bysewski (46′ Kavtaradze), Piotrowski (51′ Mokretsov), Mroziński (47 Tsivtsivadze) – Powała-Niedźwiecki, Zeszutek (68′ Wilczuk), Grabowski, Plichta, Piotrowicz, Burrows, Olszewski, Griebenow, Czasowski (46′ Brzezicki), Zhuk (62′ Drewczyński)