Juvenia – Ogniwo | Zapowiedź meczu

W 7. kolejce Ekstraligi Rugby Ogniwo zagra w Krakowie z Juvenią.

Sytuacja w tabeli: Nasi najbliżsi rywale zajmują 7. miejsce w tabeli. Na ich dorobek wynoszący 9 punktów złożyły się dwa zwycięstwa (z Pogonią Siedlce u siebie i z Posnanią Poznań na wyjeździe). Krakowianie uznawali wyższość Skry Warszawa, Lechii Gdańsk i Budowlanych Lublin. Ogniwo pomimo mniejszej liczby rozegranych meczów zajmuje 1. miejsce w tabeli, mając na koncie 20 punktów.

O przeciwniku: Juvenia Kraków to jeden z najmłodszych zespołów w Ekstralidze Rugby. W pamięci kibiców z pewnością pozostaje sezon 2019-20, w którym Smoki zrobiły prawdziwą furorę. Co prawda rozgrywki zostały przedwcześnie przerwane z powodu pandemii, ale ostatecznie Juvenia została sklasyfikowana na 4. miejscu, co jest najlepszym wynikiem w ostatnich latach. Prócz zdolnej młodzieży o obecnej sile Juvenii stanowią pozyskani w ostatnim okienku transferowym reprezentanci Zimbabwe: Deanne Makoni i Sam Phiri. Innym przybyszem z południowej półkuli jest Juan van der Westhuizen (RPA). W orbicie zainteresowania trenerów kadry Polski są natomiast Marcin Siemaszko, Dan Tomanek i Marcin Morus. W składzie znajdziemy również dwóch byłych zawodników Ogniwa Sopot: Patryka Sakwę i Kacpra Wiśniewskiego. Znaczącym osłabieniem formacji ataku jest wyjazd do Szwecji Michała Jurczyńskiego. Trenerem zespołu jest Łukasz Kościelniak, który przed sezonem zastąpił Konrada Jarosza.

Ostatnie mecze: Po porażce jesienią 2019, kiedy to Juvenia sensacyjnie pokonała Mistrzów Polski 36:22, sopocianie nie pozwolili sobie na kolejne potknięcia z rywalem z południa Polski. Pierwsza okazja do rewanżu nastąpiła w finale Pucharu Polski 2020 i tym razem Ogniwo pewnie zwyciężyło 36:3. W ostatnim sezonie Ekstraligi końcowe rezultaty były podobne – sopocianie zwyciężali 27:3 i 52:7.

Sytuacja kadrowa: Trzy tygodnie, które minęły od ostatniej kolejki pozwoliły drużynom Ekstraligi na poprawę sytuacji zdrowotnej swoich kadr. Pomimo tego, że czterech Ogniwiaków w przerwie ligowej zagrało w meczu reprezentacji młodzieżowych Czechy – Polska, a kolejnych ośmiu tydzień później wystąpiło w meczu reprezentacji seniorów, mistrzowie Polski wybierają się do Krakowa w najsilniejszym składzie.

Skład sędziowski: Dariusz Reks, Przemysław Filar, Mateusz Lament

Transmisja: Ekstraliga Rugby

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Share This