Bitwa przegrana, walka trwa dalej

Ogniwo Sopot uległo u siebie Orkanowi Sochaczew 11:21, ale utrzymało pozycję lidera tabeli Ekstraligi Rugby.

Lepiej spotkanie na szczycie Ekstraligi rugby zaczęli goście z Sochaczewa, którzy grali z wiatrem. Po kwadransie prowadzili 6:0 po dwóch karnych Pietera Steenkampa, który swoją grą udowodnił dlaczego jest najskuteczniejszym zawodnikiem Ekstraligi rugby. Rozmiary prowadzenia gości zmniejszył Jakub Możejko, ale jeszcze przed przerwą Namibijczyk Steenkamp ustalił wynik na 9:3 dla Orkana. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, goście grali w osłabieniu po żółtej kartce dla Rehanna Baumanna. Bliski przyłożenia był obrońca Ogniwa, Roman Żuk, ale ostatecznie zosłał wypchnięty za pole punktowe.

Drugą połowę rozpoczął nasz łącznik ataku, Kuba Możejko skutecznie wykonując rzut karny, ale potem punkty położyli goście (Edwin Jansen), a zaraz znowu dał o sobie znać Steenkamp, który idealnie obsłużył Danco Burgera i było już 21:6 dla Orkana

W ostatniej akcji meczu przyłożenie wreszcie zdobył Mateusz Plichta, ale to jedynie zmniejszyło rozmiary porażki. Gratulujemy gościom, dziś byli lepsi, wygrali bitwę, ale nie całą ligę. Ogniwo Sopot jest obrońcą tytułu mistrza Polski i na pewno tanio skóry nie sprzeda. Liczymy, że spotkamy się w tym sezonie raz jeszcze z Orkanem, by zrewanżować za dzisiejszą przegraną.

Ogniwo poniosło drugą porażkę w tym sezonie. Liczymy, że drużyna zareaguje tak jak po poprzedniej, gdy lepszy okazał się Master Pharm Łódź. W kolejnych spotkaniach wyższość Ogniwa uznali rugbiści Lechii Gdańsk, Posnanii Poznań i właśnie Master Pharm. Za tydzień nasza drużyna uda się na mecz wyjazdowy ze Skrą Warszawa.

W tabeli Ekstraligi rugby Orkan zbliżył się do Ogniwa na odległość dwóch punktów – ma ich 48, przy 50 punktach Ogniwa.

Ogniwo Sopot – Orkan Sochaczew 11:21 (3:9)

Punkty: Jakub Możejko 6 (2K), Mateusz Plichta 5 (P) – Pieter Steenkamp 11 (3K, 1 Pd), Edwin Jansen 5 (P), Danco Burger 5 (P).

Skład Orkana: Buamann (79′ Gołębiowski), Gadomski, Lewandowski (48′ Polakowski), Zarovnyi, Meyer, Budnik (68′ Markiewicz), Pawłowski, Jansen, Plichta D. (60′ Pętlak), Steenkamp, Rakowski, Burger, Szwarc (45′ Fursenko), Wróbel (72′ Młyńczak), Krześniak

Skład Ogniwa: Tom Fidler, Jakub Burek (65’ Wojciech  Karol), Radosław Bysewski (60′ Kavtaradze) – Irakli Tsivstivadze (65’ Łukasz Anuszkiewicz), Jan Mroziński (53’ Dmytro Mokrecow) – Wiktor Wilczuk (73’ Sebastian Misiak), Stanisław Powała-Niedźwiecki (78’ Filip Rau), Władysław Grabowski – Mateusz Plichta –  Jakub Możejko – Ołeksandr Czasowski (69’ Wojciech Brzezicki), Wiaan Griebenow, Michał Haznar, Dawyne Burrows – Roman Żuk.