Raport z klubu

Runda jesienna sezonu 2019/2020 dobiegła końca. Ogniwo Sopot zajęło drugie miejsce w tabeli, zwyciężając w sześciu spotkaniach i przegrywając w dwóch. 19 listopada odbyła się konferencja prasowa w galerii ArtStay, podczas której klubowi działacze podsumowali tegoroczne rozgrywki i przedstawili plany na nowy sezon.

Sopocki zespół, który w ostatnich latach głównie atakował pozycję lidera, w tym roku zmierzył się z zupełnie inną perspektywą, jaką było bronienie tytułu mistrzowskiego. Było to dla Ogniwiaków nowe doświadczenie, z którym wszyscy zawodnicy musieli się oswoić. Każda drużyna chce za wszelką cenę ograć mistrza, co znacznie podnosi poziom spotkań i wymaga od obrońców jeszcze większego skupienia. Ogniwo odczuło na własnej skórze to, jak musiała się czuć drużyna Master Pharm Rugby Łódź, która przez długie lata broniła mistrzowskich tytułów. Biorąc pod uwagę tę nową rzeczywistość, sopocianie są zadowoleni z utrzymania drugiego miejsca w tabeli, które nadal daje szansę na grę w wielkim finale. Ogniwo zapowiedziało, że zamierza utrzymać obecny skład na rundę wiosenną.

Ogniwo Sopot stale angażuje się w kilka projektów pod szyldem #OgniwoFamily, co jest mocno promowane w klubowych mediach społecznościowych. W ostatnim czasie głównym wątkiem było wzięcie udziału w corocznej akcji promującej profilaktykę raka jąder u mężczyzn. W listopadzie każdego roku trwa tzw. Movember, a znakiem rozpoznawczym przedsięwzięcia jest zapuszczanie wąsów, które stały się symbolem całej inicjatywy. Wielu Ogniwiaków zapuściło nietuzinkowy zarost, a podczas ostatniego meczu (z Lechią Gdańsk) zagrali w specjalnie przygotowanej bieliźnie od fundacji Movember Polska. Ponadto większość zawodników wykonała profilaktyczne badania, do których zachęcamy wszystkich mężczyzn.

Za pośrednictwem naszego profilu facebookowego lub bezpośrednio w biurze klubu będzie można nabyć kalendarz drużynowy na 2020 rok. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rozwój grup młodzieżowych Ogniwa.

Na 13 grudnia zaplanowano wspólną Wigilię dla wszystkich Ogniwiaków. Spotkanie odbędzie się na terenie Ergo Areny. Ponadto Ogniwo Sopot zostało zaproszone na galę Orła Pomorskiego, podczas której zostanie ogłoszone rozstrzygnięcie plebiscytu na zawodnika, drużynę i trenera roku. Sopocki zespół z pewnością jest mocnym kandydatem do jednego z wyróżnień, zważywszy na zdobycie mistrzostwa Polski w roku 2019.

Na koniec warto wspomnieć, że reprezentacja Polski, w której znalazło się trzech naszych zawodników: Piotr Zeszutek, Adam Piotrowski, Radosław Bysewski oraz trener Karol Czyż i fizjoterapeuta Karol Grablowski, wygrała na wyjeździe z drużyną Szwajcarii 20:23. Było to niezwykle ważne zwycięstwo, którego serdecznie gratulujemy naszej kadrze i całemu sztabowi. Ogniwiacy poświęcą grudzień na odpoczynek i regenerację, po czym wznowią treningi w styczniu 2020 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Share This