Ogniwo kończy rundę jesienną

Przed nami ostatni mecz rundy jesiennej, po której nastąpi kilkumiesięczna przerwa w rozgrywkach. Rundę kończymy wyjazdowym meczem z Lechią Gdańsk. A zatem zbliżają się kolejne derby Trójmiasta!

Kibice mogą być pewni, że emocji nie zabraknie, a obie drużyny zrobią wszystko, co w ich mocy, by wygrać starcie. Dodatkowymi smaczkami są powiązania niektórych zawodników z oboma klubami. W Lechii gra obecnie kilku wychowanków Ogniwa Sopot, np. bracia Krużyccy czy Rafał Lademann, z kolei w Ogniwie gra dwóch zawodników, którzy przez lata reprezentowali barwy biało-zielonych: Maciej Wojtkuński i Mariusz Wilczuk. Również nasi zagraniczni gracze Vian Riekert i Kakha Kavtaradze grali niegdyś w gdańskiej ekipie. Lechia wyraźnie wróciła na dobre tory w tym sezonie, zaś Ogniwo, podrażnione porażką z Juvenią Kraków, z pewnością będzie chciało zagrać na swoim najwyższym poziomie. Mecz będzie więc z wielu względów interesujący. Start o godzinie 14.00 na stadionie Gdańskiego Ośrodku Sportu przy Alei Grunwaldzkiej 244.

Listopad to miesiąc promowania profilaktyki raka jąder u mężczyzn. Tradycyjnie trwa w tym czasie akcja Movember, w którą od kilku lat angażują się również nasi zawodnicy. W tym roku przygotowujemy wąsy na mecz z Lechią Gdańsk. Ponadto zawodnicy wybiegną na murawę w specjalnie przygotowanych skarpetach i… majtkach od Movember Polska – organizacji, która promuje profilaktykę, badania i samokontrolę, zachęcając mężczyzn do zadbania o swoje zdrowie.

Choć w weekend nastąpi zakończenie rundy jesiennej, to kadrowicze mają do rozegrania jeszcze jeden mecz w tym roku. Reprezentacja Polski zagra 23 listopada ze Szwajcarią w Genewie. Trzech zawodników naszego klubu otrzymało powołania na to spotkanie: Piotr Zeszutek, Radosław Bysewski oraz Adam Piotrowski. Kadrę czeka ciężki bój. Po odniesieni porażki z Niemcami (2 listopada) Polacy chcą zakończyć rok pozytywnie i zrobią wszystko, by ten mecz wygrać.

Ogniwo Sopot planuje również przeprowadzenie konferencji podsumowującej sezon, na której usłyszymy m.in. o najbliższych planach klubu na kolejne miesiące. W trakcie konferencji odbędzie się prezentacja kalendarza Ogniwa na 2020 rok. Na wydarzenie zapraszamy we wtorek 19 listopada do galerii StayArt (ul. Podjazd 2/4) na godzinę 10.30

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Share This