Ogniwo Wicemistrzem Polski

Po niezwykle emocjonującym meczu finałowym Ogniwo Sopot uległo Orkanowi Sochaczew 16:17 (10:10).

W niedzielne popołudnie na stadionie im. Edwarda Hodury stawił się komplet publiczności. Wśród 2500 kibiców była liczna, kilkusetosobowa grupa kibiców gości. W mecz lepiej weszli przyjezdni, którzy zapędzili Ogniwo w okolice pola punktowego już w pierwszych minutach, a akcję sfinalizował Mateusz Pawłowski. Podwyższył Pieter Steenkamp, który kilkanaście minut później trafił również karnego i sochaczewianie porwadzili 10 do 0. Mistrzowie Polski nie pozwolili na dalsze punktowanie rywali i już pierwsza groźna akcja ofensywna w postaci maula przyniosła im upragnione przyłożenie autorstwa Kakhy Kavtaradze. Wojciech Piotrowicz powtórzył wyczyn Steenkampa i do dwóch punktów z podwyższenia niedługo później dołożył trzy z rzutu karnego. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 10:10.

Wydawało się, że w drugiej połowie Ogniwo opanowało grę, gdy punktowało kopami Piotrowicza z karnych. Dwie takie udane próby wywindowały sopocian na 6-punktowe prowadzenie. Niestety w ostatnich minutach gry Ogniwiacy podjęli kilka błędnych decyzji, co stworzyło okazję Orkanowi. Tę wykorzystał Michał Kępa, który zniwelował straty do zaledwie jednego punktu. Do piłki ustawionej w trudnej pozycji podszedł najskuteczniejszy zawodnik fazy zasadniczej – Steenkamp i ku uciesze grupy sochaczewskich kibiców posłał jajo między słupy. Sopocianie rzucili się do ataku. Najpierw przy karnym z połowy boiska nieznacznie pomylił się Piotrowicz, a w ostatniej akcji meczu Władysławowi Grabowskiemu piłka wypadła do przodu około trzy metry przed polem punktowym. Chwilę później sędzia zagwizdał po raz ostatni i po znakomitym meczu Orkan zdobył swoje pierwsze w historii mistrzostwo Polski, zrzucając z tronu Ogniwo.

Ogniwo Sopot – Orkan Sochaczew 16:17 (Jastrzębski, Jasiński, Ingarden, Reks)

Punkty: Piotrowicz 11 (3K, 1Pd), Kavtaradze 5 (P) – Steenkamp 7 (2Pd, 1K), Pawłowski 5 (P), Kępa 5 (P)

OGNIWO: Kavtaradze (53′ Bachurzewski), Burek (78′ Karol), Fidler, Mokrecow (63′ Graban), Mroziński, Powała-Niedźwiecki (57′ Zeszutek), Wilczuk, Grabowski, Plichta, Piotrowicz, Mrowca, Burrows, Haznar, Olszewski (57′ Drewczyński), Żuk