logo Energa

Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot debiutuje z sukcesem

W sobotę w Mińsku Mazowieckim odbył się VII turniej Polskiej Ligi Rugby 7. W turnieju zwyciężyła drużyna Rugby Wrocław, która w finale pokonała Tytan Gniezno 19:7, a trzecie miejsce wywalczył debiutujący w cyklu będący wspólnym projektem uczelni i mistrzów Polski zespół Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot.

Finał: Tytan Gniezno – Rugby Wrocław 7:19

Klasyfikacja turnieju PLR7 Mińsk Mazowiecki: 1. Rugby Wrocław – 20 pkt.; 2. Tytan Gniezno – 18 pkt.; 3. Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot – 16 pkt.; 4. Rugby Club Częstochowa – 14 pkt.; 5. Mazovia Mińsk Mazowiecki – 12 pkt.; 6. Budowlani Lublin – 10 pkt.; 7. Rugby Biesal – 8 pkt.

Skład PG Ogniwo Sopot: Zając Marek, Drewczyński Kacper, Porębski Filip, Ciechanowicz Artur, Grabowski Julian, Misiak Sebastian, Wilczuk Wiktor, Sawicki Olgierd, Knap Maciej, Fiodorow Robert, Wołowczyk Nikolas.