Wyjazd po kolejne punkty

Nadchodzący weekend formalnie rozpocznie rundę wiosenną Ekstraligi Rugby. Ogniwo Sopot zagra na wyjeździe z Posnanią Poznań.

Najbliższy rywal sopocian jest beniaminkiem i w trwających rozgrywkach walczy o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Póki co znajduje się na ostatnim bezpiecznym miejscu, ale nad Pogonią Siedlce (którą poznaniacy pokonali) ma zaledwie trzy punkty przewagi. Poza mniejszym od innych drużyn doświadczeniem, nasi rywale muszą mierzyć się z zakazem transferowym, co z pewnością ma duże przełożenie na wyniki sportowe. Najlepszym zawodnikiem Posnanii jest reprezentant Polski, Daniel Gdula. Z dorobkiem 97 punktów jest na drugim miejscu w klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników Ekstraligi. Wśród pozostałych rugbistów znajdziemy m.in. nazwiska znane sopockim kibicom: Mateusz Nitschke i Dawid Najdul w latach 2016-17 byli zawodnikami Ogniwa.

Ogniwo do rundy wiosennej przystępuję po dwóch bardzo ciężkich meczach, w których zdołało ugrać 6 punktów. Mogło być więcej, mogło być też mniej, na pewno negatywnym aspektem jest liczba urazów w kadrze mistrzów Polski. Póki co trenerzy są w stanie skompletować pełny skład meczowy i z pewnością oczekują przerwy reprezentacyjnej (chociaż na zgrupowanie przed meczem z Belgią powołanych zostało tradycyjnie wielu, bo aż ośmiu Ogniwiaków).

X kolejka Ekstraligi Rugby – 12.03.2022 r. godz. 15:00, Poznań

Posnania Poznań – Ogniwo Sopot (sobota, godz. 15.00; Stępień, Kowalski, Kozioł)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Share This