Seniorzy trenują pełną parą

Od pierwszych dni roku I zespół Ogniwa rozpoczął zimowy okres przygotowawczy do rundy wiosennej Ekstraligi Rugby. Będzie on wyjątkowo krótki, ale jak zawsze bardzo intensywny.

Zawodnicy odbywają wspólnie cztery jednostki tygodniowo, poza tym trenują indywidulanie w siłowniach partnerskich Calypso Fitness. Na zajęcia zespołowe składają się treningi przygotowania motorycznego w klubie Atleta Gdańsk, treningi judo na matach gdańskiej AWFiS oraz dwukrotne wejście na boisko.

Cieszy frekwencja, która od pierwszych zajęć oscyluje w okolicy trzydziestu zawodników. Nową twarzą jest Jakub Możejko, a nie mniej cieszy ponowny udział w treningach Roberta Grabana, Łukasza Anuszkiewicza, Wojciecha Karola czy braci Wilczuków. Wymienieni zawodnicy wspólnie rozegrali w Ogniwie prawie 800 meczów, posiadając bezcenne doświadczenie, z którego czerpać powinni ich młodsi koledzy.

Na liście nieobecnych znajdują się Piotr Zeszutek (życzymy szybkiego powrotu do zdrowia), Wiaan Griebenow (za tydzień wraca ze Szkocji) oraz Stanisław Niedźwiecki i Wojciech Brzezicki, którzy na tym etapie trenują indywidualnie w rodzinnym Lublinie.

Wzmocniony został również sztab szkoleniowy. Thomas Fidler będzie łączył obowiązki zawodnika oraz trenera formacji młyna.

Pierwszy mecz wiosny już 27 lutego. Rywalem sopocian w zaległym meczu II kolejki będzie Master Pharm Łódź.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Share This