Podsumowanie V kolejki Ekstraligi

Emocjonujące derby Trójmiasta

W Gdańsku spotkały się drużyny, których forma nadal stanowi zagadkę. Gospodarze zajmują miejsce w ścisłej czołówce, ale “na rozkładzie” mają głównie zespoły z dolnych rejonów tabeli. Właśnie tam znajduje się Arka, która… jest chwalona za swoje ostatnie występy. Mecz potwierdził wszystkie cechy pojedynku derbowego, a wynik był niewiadomą do ostatnich sekund. Ostatecznie wygrała Lechia, chociaż gdynianie mieli szansę na odwrócenie rezultatu. Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 30:26 (12:19)

Hit w Warszawie dla Skry

Up Fitness Skra Warszawa – Master Pharm Rugby Łódź był hitem V kolejki. Pogrążeni w organizacyjnym kryzysie łodzianie na boisku nadal stanowią postrach większości polskich zespołów. Prowadzenie do przerwy oraz na 10 minut przed końcem po raz kolejny pokazało moc wicemistrzów Polski. Zryw w końcówce przeważył jednak szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy, których dwa późne przyłożenia pozbawiły Master Pharm chociażby punktu bonusowego. Up Fitness Skra Warszawa – Master Pharm Rugby Łódź 25:16 (5:6)

Pretendent w końcu pewnie zwycięża

Mający mocarstwowe ambicje Orkan Sochaczew ostatnich tygodni nie może zaliczyć do udanych. Porażki z Ogniwem i Master Pharm zepchnęły drużynę na dalekie szóste miejsce w tabeli. Zwycięstwo nad beniaminkiem było koniecznością, z której sochaczewianie wywiązali się bez większych problemów, notując siedem przyłożeń. Posnania odpowiedziała dwukrotnie. Orkan Sochaczew – Poznania Poznań 47:18 (28:13).

Budowlani z Lublina odpalili

Edach Budowlani Lublin to drużyna stawiana w gronie faworytów do zdobycia medalu. Podopieczni trenera Hendrika Wentzela odnosząc trzecie kolejne zwycięstwo potwierdzają te opinie. W Krakowie do przerwy prowadziła wzmocniona zawodnikami z Zimbabwe Juvenia, ale w drugiej połowie nastąpiła dominacja lublinian, którzy tę część gry wygrali 21:0. Na uwagę zasługują trzy przyłożenia Berenda Potgietera. Juvenia Kraków – Edach Budowlani Lublin 11:31 (11:10).