Ogniwo pewnie pokonało Lechię

Mecz w Gdańsku znajdował się w czołówce trudnych wyzwań Ogniwa na ostatnim etapie rozgrywek Ekstraligi Rugby. Sopocianie zaliczyli ten test wzorowo, wygrywając 38:23 i od początku w pełni kontrolując przebieg gry.

Już w pierwszych minutach meczu Ogniwo dwukrotnie zdobyło przyłożenie i uzyskało przewagę punktową, która dała komfort gry. Biało-zieloni starali się utrzymywać kontakt za sprawą kopów z rzutów karnych, jednak do przerwy sopocianie zdążyli “odjechać” na piętnaście punktów.

Drugą połowę podopieczni Karola Czyża ponownie otworzyli przyłożeniem, a w dalszej fazie meczu utrzymywali grę na połowie przeciwnika. Lechii co prawda dwukrotnie udało się przedostać na pole punktowe gości, jednak na próbę nawiązania walki było już za późno.

Bardzo ważne zwycięstwo w derbach zagwarantowało mistrzom Polski udział w finale Ekstraligi, a jego lokalizacja również wydaje się formalnością. Aby zagrać u siebie, sopocianie muszą wygrać dwa z trzech pozostałych meczów (a jeśli Orkan ponownie straci punkty to nawet ten warunek nie jest konieczny).

Kolejny mecz odbędzie się 28 maja w Sopocie, a rywalem będzie Juvenia Kraków.

Lechia Gdańsk – Ogniwo Sopot 23:38 (9:24) (Pawlik, Kowalski, Gwozdecki)

Punkty: Boczulak 13, Płonka 5 (P), Smoliński 5 (P) – Piotrowicz 11 (1K, 4Pd), Burrows 10 (2P), Wilczuk 5 (P), Olszewski 5 (P), Plichta 5 (P), Możejko 2 (Pd)

Żółte kartki: Misiak

LECHIA: Witoszyński (45′ Olszewski), Beśka (55′ Wojnicz), Ngonyama (65′ Kacprzak), Kossakowski, Dabkiewicz (55′ Nyaoda), Płonka, Smoliński (74′ Krużycki), Johannes, Boczulak, Makhari, Kruszczyński (45′ Romanowicz), Bracik (71′ Wesołowski), Klaasen, Niespodziany (67′ Hedesz)

OGNIWO: Kavtaradze, Burek (45′ Karol), Fidler (45′ Bysewski), Mokrecow (55′ Anuszkiewicz), Mroziński (45′ Tsivtsivadze), Powała-Niedźwiecki, Grabowski (55′ Misiak), Wilczuk, Plichta, Piotrowicz (65′ Możejko), Czasowski (55′ Drewczyński), Olszewski, Griebenow, Brzezicki, Burrows