Mistrzowie Polski górą w Derbach Trójmiasta. Przedłużenie umowy sponsorskiej z gdańskim lotniskiem.

Ogniwo Sopot udanie rozpoczęło nowy sezon ekstraligi rugby, który został przerwany w marcu z powodu epidemii koronawirusa. Sopoccy rugbiści wygrali na własnym boisku z Arką Gdynia 40:10.

Z pewnością było to dobre wejście w sezon.Cieszymy się, że derby poszły po naszej myśli, ale jest kilka mankamentów, które musimy naprawić przed meczem z Łodzią, który czeka nas za tydzień. Przede wszystkim musimy grać z większej głębokości – mówił po meczu kapitan drużyny Piotr Zeszutek.

„Jestem zadowolony z gry całej drużyny, choć nie ustrzegliśmy się kilku błędów, które były spowodowane drobnymi zmianami kadrowymi. W następnych meczach powinno być już zdecydowanie lepiej” – powiedział Mateusz Mrowca – najlepszy zawodnik meczu. Nagrodę dla wyróżnionego tytułem #MVPiroman przygotował Piroman Steak House w Sopocie.

fot. Emil Bogumił/esopot.pl

Mecz z Master Pharm Rugby Łódź będzie transmitowany na żywo na antenie Polsatu Sport Fight. Spotkanie odbędzie się na stadionie Widzewa Łódź. Start w sobotę 22 sierpnia o godzinie 13.00. Stawka meczu będzie wbrew pozorom bardzo duża, bowiem mistrz z wicemistrzem powalczą o fotel lidera w pierwszej fazie rozgrywek. Ostatnie sezony pokazały, że starciom tych drużyn zawsze towarzyszą duże sportowe emocje.

Sopocki zespół wzmocni się w formacji młyna, ponieważ z Gruzji dotarł Ika Tsivtsivadze. Cieszy również brak urazów po meczu z Arką. Do sprawności wraca Roman Żuk, który najprawdopodobniej wystąpi już w meczu z Łodzią. Urazy nadal leczą: AJ Rossouw, Władysław Grabowski i Wojciech Karol.

Dobre informacje napłynęły również od jednego z głównych sponsorów Ogniwa Sopot, czyli Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Sopocki klub przedłużył umowę partnerską i sponsorską z lotniskiem na kolejny rok. Nie trzeba dodawać, że tego typu stabilizacja to znakomity prognostyk na rozpoczęty sezon.

fot. Emil Bogumił/esopot.pl

Ogniwo Sopot – Arka Gdynia 40:10 (26:5) (Jastrzębski, Macoń, Nowak)

Punkty: Piotrowicz 10 (5Pd), Marcin Wilczuk 5 (P), Plichta 5 (P), Walters 5 (P), Mrowca 5 (P), Zeszutek 5 (P), Grundlingh 5 (P) – Zdunek 5 (P), Tamoliunas 5 (P)

OGNIWO: Marcin Wilczuk (68 Perdian), Burek (55 Zając), Bysewski – Piotrowski, Graban (63 Zeszutek) – Kavtaradze (41 Mokrecow), Wiktor Wilczuk (50 Anuszkiewicz), Powała-Niedźwiecki – Plichta – Piotrowicz – Czasowski (63 Drewczyński), Olszewski, Walters (63 Mariusz Wilczuk), Mrowca – Grundlingh

ARKA: Bartkowiak, Plichta (41 Bojke), Kasperek (41 Litwińczuk) – Zdunek, Zypper (41 Miziak, 59 Mohyła) – Żarczyński (30 Kuzimski, 72 Paluszewski), Krużycki, Gajowniczek – Szyc – Szablewski (36 Steindl) – Cichosz, Tamoliunas, Szaszero, Sirocki – Dąbrowski (41 Kalina)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Share This