Mecz Polska – Ukraina odwołany

Z powodu wykrycia dziewięciu przypadków zakażeń wirusem SARS-Cov-2 wśród zawodników reprezentacji Polski w rugby, zaplanowany na 10 października mecz Polska – Ukraina został odwołany.

Zarząd klubu informuje, że jednym z zakażonych podczas zgrupowania kadry jest zawodnik I zespołu Ogniwa Sopot. Zarówno zakażony, jak i pozostali członkowie Ogniwa Sopot biorący udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski seniorów i reprezentacji Polski U20 przebywają obecnie na 10-dniowej kwarantannie. Wszyscy czują się dobrze.

Decyzją zarządu Polskiego Związku Rugby do 18 października zawieszone zostały wszelkie krajowe rozgrywki rugby z wyjątkiem turniejów dzieci i młodzieży (decyzja o organizacji należy do Okręgowych Związków Rugby). W związku z tym, w zaplanowanym terminie nie dojdzie do skutku mecz VIII kolejki Ekstraligi Rugby Ogniwo Sopot – Orkan Sochaczew, który miał się odbyć 17 października.

Mając na uwadze bezpieczeństwo zawodników i sztabu trenerskiego, odwołany został również udział kadetów Ogniwa w turnieju II ligi w Siedlcach, zaplanowanym na 10 października.

Treningi grup dziecięcych i młodzieżowych Ogniwa Sopot odbywają się normalnie, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny (zakrywanie ust i nosa przy wejściu i zejściu z boiska, dezynfekcja rąk, zachowywanie dystansu społecznego, odizolowanie od siebie poszczególnych grup).

Wszystkie zalegle mecze rozegramy w najbliższych możliwych terminach. Naszym zawodnikom, trenerom, przyjaciołom i samym sobie życzymy zdrowia. Dbajmy o siebie wzajemnie. Będzie dobrze!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Share This