Master Pharm wygrywa w Sopocie

W zaległym meczu II kolejki Ekstraligi Rugby Ogniwo Sopot musiało uznać wyższość wicemistrzów Polski.

Zawodnicy wyszli na boisko z flagami Ukrainy i Polski, odegrano hymny obu państw oraz odbyła się minuta ciszy, która upamiętniła Ukraińców poległych w obronie swojej ojczyzny.

Pierwszy kwadrans należał do gospodarzy, jednak ich przewaga zakończyła się jedynie trzema punktami z karnego autorstwa Mateusza Plichty. Zastępował on w roli kopacza Wojciecha Piotrowicza, który podczas rozgrzewki doznał urazu. Po tym fragmencie gry goście coraz śmielej zaczęli atakować i w końcówce pierwszej połowy, ku zdziwieniu kibiców aż dwukrotnie przykładali jajo na polu punktowym Ogniwa (Mchedlidze i Seerane). W obu przypadkach celnie podwyższał Kamil Brzozowski.

Mistrzom Polski po tych ciosach nie pozostało nic innego niż rzucić się do frontalnych ataków. Obrona łodzian była jednak bardzo szczelna, a dodatkowo powiększyli przewagę kolejnym karnym do czternastu oczek. Dopiero w końcówce sopocianie przeprowadzili skuteczne ataki. Najpierw Wiaan Griebenow pokazał swoją moc indywidualnym rajdem, a kilka minut później zespołową akcję wykończył Robert Olszewski. Niestety pozycje do podwyższeń okazały się bardzo trudne i kopy Mateusza Plichty nie dosięgnęły celu.

Ostatecznie łodzianie wygrali 17:13 inkasując cztery punkty. Dla Ogniwa pocieszeniem był defensywny puntk bonusowy.

Ogniwo Sopot – Master Pharm Łódź 13:17 (3:14) (Resk, Jastrzębski, Jasiński)

Punkty: Griebenow 5 (P), Olszewski 5 (P), Plichta 3 (K) – Brzozowski 7 (2Pd, 1K), Mchedlidze 5 (P), Seerane 5 (P)

Żółte kartki: Burrows, Tsivtsivadze – Szewczenko

OGNIWO: Kavtaradze (44′ Bysewski), Burek (71′ Rau), Fidler (58′ Mokrecow) – Graban, Mroziński (51′ Wiktor Wilczuk) – Powała-Niedźwiecki (71′ Węgierski), Grabowski (41′ Tsivtsivadze), Piotrowski – Plichta – Brzezicki – Czasowski, Griebenow, Burrows, Drewczyński (41′ Olszewski) – Żuk (49′ Możejko)

MASTER PHARM: Kramarenko, Plesiński, Mchedlidze (60′ Kasprowicz) – Serafin (60′ Witkowski), Szewczenko (75′ Dułka) – Nibladze, Soafa, Mirosz – Urbaniak – Brzozowski – Seerane (69′ Matyjak), Dobijański, Lewandowski, Pogorzelski – Wlaźlak