Dziesiąty Puchar Polski dla Ogniwa!

W rozegranym w Łodzi finale Pucharu Polski Ogniwo pewnie pokonało Juvenię Kraków 35:3 (18:3).

Ogniwo Sopot – Juvenia Kraków 35:3 (18:3) (Jastrzębski, Reks, Piaskowski)

Punkty: Piotrowicz 11 (3K, 1Pd), Plichta 5 (P), Graban 5 (P), Olszewski 5 (P), Mrowca 5 (P), Grundlingh 4 (2Pd) – Kocimski 3 (K)

Rugbiści Ogniwa Sopot okazali się najlepszym zespołem rozgrywek o Puchar Polski Ekstraligi Rugby. Po wygraniu grupy pomorskiej (zwycięstwa z Lechia Gdańsk i Arką Gdynia) finałowym przeciwnikiem sopocian była drużyna Juvenii Kraków, która okazała się najlepsza w grupie centralnej.

W rozegranym w sobotę w Łodzi finale podopieczni Karola Czyża i Marcina Pogorzelskiego nie dali szans rywalom, choć trzeba przyznać że początkowa faza meczu przebiegała pod znakiem wyrównanej walki z lekkim wskazaniem na Juvenię. Jednak z każda kolejną minutą ściana jaką utworzyła formacja defensywna sopocian odbierała przybyszom z południa nadzieję na sukces. Zgoła odmiennie wyglądały nastroje Ogbniwiaków, którzy pozwolili młodym rywalom się wyszaleć, a gdy ich przejście do ofensywy różniło się tym, że byli konkretni. Przyłożenia Roberta Grabana i Roberta Olszewskiego powiększone o dwa karne i podwyższenia Wojciecha Piotrowicza pozwoliły uzyskać piętnaście punktów przewagi do przerwy (trzy punkty z karnego zdobył dla Juvenii Igor Kocimski). Na szczególne pochwały zasłużył szczególnie dość eksperymentalnie zestawiony z powodu licznych kontuzji sopocki młyn.

Druga połowa przebiegała całkowicie pod dyktando Ogniwa. Podopieczni Karola Czyża i Marcina Pogorzelskiego neutralizowali wszelkie ofensywne zapędy rywali, którym zaledwie raz w tej połowie udało się zbliżyć do pola punktowego (bez skutku). Sami jeszcze dwukrotnie przykładali jajo (Robert Olszewski i Mateusz Mrowca) i ostatecznie bardzo pewnie zwyciężyli krakowian 35 do 3, rozgrywając niemal idealne zawody.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został najbardziej doświadczony w Ogniwie Marcin Wilczuk. Zawodników wspierała licząca około 80 osób grupa sopockich kibiców. Dla Ogniwa jest to dziesiąty zdobyty Puchar Polski, sopocki klub zdobył tyle samo Mistrzostw Polski.