Arka – Ogniwo | zapowiedź meczu

Derby Trójmiasta uświetnią 9. kolejkę Ekstraligi Rugby.

Sytuacja w tabeli: 7. miejsce, które zajmuje Arka raczej sprawiedliwie oddaje aktualne możliwości tej drużyny. Gdynianie pokonali dwa najsłabsze zespoły rozgrywek: Awentę Pogoń Siedlce i Posnanię Poznań, a w potyczkach z czołowymi klubami doznali czterech porażek. Przestrogą dla Ogniwa może być wynik z Warszawy, gdzie Arka niespodziewanie postawiła się wiceliderowi, ostatecznie przywożąc ze stolicy cenny remis. W Ogniwie bez zmian – sopocianie rozsiedli się w fotelu lidera pomimo mniejszej liczby rozegranych spotkań.

O przeciwniku: Najgorszy okres w 25-letniej historii klubu wydaje się zażegnany. W ostatnich latach Arkę przed spadkiem z Ekstraligi ratowały m.in. reorganizacja rozgrywek i wygrany mecz barażowy z imienniczką z Rumii. Szczególnie runda jesienna sezonu 2020-21 zwiastowała odrodzenie. Arka potrafiła pokonywać silniejszych przeciwników i w tamtym okresie uznawana była za objawienie rozgrywek. Słabsza druga część sezonu zepchnęła Buldogi na przedostatnie miejsce w końcowej tabeli. W obecnym sezonie Arka utrzymuje dyspozycję, a największą gwiazdą zespołu jest występujący na pozycji łącznika ataku Anton Shashero. Co prawda ubyło mu dwóch ważnych kolegów z formacji ataku (Sam Hampson, Dainius Tamoliunas), ale sprowadzono Devona Pretoriusa i Eldena Shoemana z RPA oraz Sandro Papunashviliego z Gruzji. Jeśli dodamy do tego stabilny i zgrany polski skład, otrzymamy całkiem ciekawą mieszankę. Nad całością czuwa duet byłych zawodników Arki: Dariusz Komisarczuk (+93 mecze w barwach Ogniwa) i Paweł Dąbrowski.

Ostatnie mecze: Na inaugurację sezonu 2020-21 Ogniwo pokonało Arkę na własnym stadionie 40:10 (26:5), a w rewanżu zwyciężyło na Narodowym Stadionie Rugby 24:50 (7:12).

Sytuacja kadrowa: Po długotrwałej kontuzji na pełnych obrotach gra wreszcie jeden z liderów gdynian – Szymon Sirocki. Podczas ostatniego meczu w Poznaniu, w składzie Arki nastąpiło kilka zmian czasowych, ale nie ma komunikatów o poważniejszych urazach. Ogniwo kończy rundę jesienną w pełnym składzie.

Skład sędziowski: Łukasz Jasiński, Bartłomiej Gwozdecki, Monika Macoń

Transmisja: www.imprezylive.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Share This