Udany rewanż

Mistrzowie Polski po meczu rozegranym na zaśnieżonym boisku, pokonali na wyjeździe Master Pharm Łódź 18:10 (3:7).

Trzeba przyznać, że od początku zawodów dominowali gospodarze. Jedna z pierwszych akcji łodzian zakończyła się przyłożeniem Adriana Seerane. Później jeszcze kilkukrotnie wicemistrzowie Polski byli o włos od powiększenia prowadzenia, ale sopocianie ofiarnie się bronili m.in. utrzymując piłkę w powietrzu na własnym polu punktowym. Dorobek sopocian w pierwszej części meczu to trzy punkty zdobyte za sprawą rzutu karnego egzekwowanego przez Jakuba Możejko. Pomimo znacznej przewagi Master Pharm wynik przed drugą połową (7:3) był sprawą otwartą.

Jednak druga połowa rozwiała wszelkie wątpliwości, co do tego kto w sobotę był lepszym zespołem. Uruchomiona formacja ataku, w której debiutował Michal Haznar weszła na poziom nieosiągalny dla defensywy gospodarzy. Podobnie było w młynie, szczególnie po opuszczeniu boiska przez Tomę Mchedlidze i wejściu do tej formacji sopockich zmienników, którzy “podkręcili” moc młyna. Grające z polotem, fantazją i ogromną determinacją Ogniwo trzykrotnie sforsowało obronę Master Pharm i uzyskało komfortowe prowadzenie 18:10. Żałować można braku czwartego przyłożenia, ale i bez punktu bonusowego zwycięstwo w Łodzi jest mocną deklaracją mistrzów Polski o celu jaki drużyna stawia przed sobą w trwającym sezonie.

Przed nami przerwa reprezentacyjna (Polska – Litwa w sobotę w Gdynia), a tydzień później mecz na szczycie Ekstraligi Rugby: do Sopotu w Wielką Sobotę przybędzie niezwykle mocny Orkan Sochaczew.

Master Pharm Łódź – Ogniwo Sopot 10:18 (7:3) (Pawlik, Reks, sędzia OZR)

Punkty: Seerane 5 (P), Brzozowski 5 (1K, 1Pd) – Burrows 5 (P), Mroziński 5 (P), Haznar 5 (P), Możejko 3 (K)

Żółte kartki: Mchedlidze, Soafa – Mrowca

MASTER PHARM: Kramarenko, Plesiński, Mchedlidze (57′ Kacprowicz), Karpiński (68′ Dułka), Serafin (58′ Olejnik), Nibladze, Soafa, Mirosz, Urbaniak, Brzozowski (78′ Witkowski), Lewandowski, Seerane (41′ Matyjak, 58′ Orłowski), Finau, Wlaźlak, Dobijański

OGNIWO: Fidler, Burek (75′ Karol), Bysewski (68′ Kavtaradze), Piotrowski, Mokretsov (41′ Mroziński), Powała-Niedźwiecki, Wilczuk, Grabowski (63′ Tsivtsivadze), Plichta, Możejko, Mrowca (70′ Czasowski), Grebienow, Haznar (78′ Wołowczyk), Burrows, Brzezicki (75′ Drewczyński)